Přírodní kámen – kamenná dlažba, štětová dlažba

Chystáte se do venkovních úprav okolo domu? První částí, kterou jistě začnete, je dlažba. Přírodní kámen je na dlažbu hojně využíván. Výhodou přírodního kamene je její vysoká kvalita a dlouhá životnost. Navíc kamenná dlažba vypadá velice esteticky a přírodně. Kamenná dlažba se pokládá ve většině případů do betonu. Tlustší kámen se pak pokládá např. do štěrku. Taková dlažba je vhodná např. pro vjezd do garáže – snese vyšší zátěž. Navíc výhodou kamenné dlažby je to, že lze kombinovat různé druhy kamene.

V naší nabídce naleznete vysoce kvalitní rulu, která je prokamennou dlažbu velice vhodná. Výhody např. ruly šedé je to, že je rovně naštípán. Hodí se tedy i na terasy, kde je posezení. Dále Vám nabízíme i kvalitní pískovec červený a hnědožlutý. Oboje materiály (rulu i pískovec) lze kombinovat.

Kamenný chodník z ruly šedé

Kamenná dlažba z ruly šedé

Dlažba z červeného pískovce

Dlažba z červeného pískovce

Například na terasách je krásný také vápenec. I ten si u nás zakoupíte. Nabízíme i krásný mramor.

Štětová dlažba

Štětová dlažba kdysi bývala skoro na všech statcích a chalupách. Postupně se však začal vkládat důraz na estetičnost a modernost. Avšak i dnes je k vidění na některých statcích, také na veřejných prostranstvích štětová dlažba. Štětová dlažba je však stále v oblibě. Štětový kamen se dnes využívá při dokončování cest.