Lámaný kámen, štípaný kámen, kamenné ploty a obklady do zahrady

Lámaný kámen je přírodně lámající kámen bez přílišného zásahu lidskou rukou. Využívá se zejména na kamenné zdi či jako obklady jak v interiéru, tak v exteriéru. Výhodou lámaného kamene je jeho odolnost vůči různým vnějším vlivům, jako je mráz, voda či vítr. Lámaný kámen má velice dlouhou životnost.

Štípaný kámen je vlastně přírodní kámen štípaný manuálně, či strojně. Druhem štípaného kamene je například pískovec, rula, břidlice či štípaný mramor. Přírodní kámen vytváří krásný a přirozený vzhled v zahradách i v domácnostech. Štípaný kámen se využívá mimo jiné také na terasy, okolo bazénu, jako cestička či chodník u domu. Využití najde i v interiéru třeba jako dlažba v obývacím pokoji či kamenné schody.

Štípaný kámen - štípaný mramor

Štípaný kámen – štípaný mramor

Štípaný kámen - břidlice zelená

Štípaný kámen – břidlice zelená

Kamenné ploty a obklady do zahrady

Chystáte se zrenovovat či nově udělat zahradu? Určitě se Vám budou líbit kamenné ploty a obklady do zahrady. Kamenné ploty mohou být v podobě gabionů, kamenných zdí, nebo jednotlivých pilířů z kamene.

Obklady v zahradě vypadají velice čistě a přírodně. Obložit si můžete například Váš oblíbený krb. Veškeré druhy kamene, které potřebujete na kamenné ploty a obklady do zahrady, Vám můžeme dodat.