Kameny pro opravy historických budov, kamenické práce, práce s kamenem

V celé České republice existuje mnoho výrazných historických budov. U těchto budov se velice často objevuje jako materiál kámen. Tyto budovy jsou stovky let staré a chátrají. Přestože má kámen velice dlouhou životnost, je potřeba ho časem opravit. Oprava takových budov je velice náročná, jak na čas, tak na materiál. Velice často se také setkáváme s různými kamennými dlažbami a zdmi. Kameny pro opravy historických budov jsou různého druhu. Například pro štětovou dlažbu je určena rula. Nebo ve skanzenech jsou k vidění přírodní valouny. Často jsou opravovány také kamenné klenby. Opravy historických budov musí být prováděny velice opatrně a to tak, aby si zachovaly svůj původní vzhled.

Kamenické práce

Provádíme veškeré kamenické práce. Dokážeme Vám navrhnout projekt tak, aby vyhovoval Vašim požadavkům. Navíc v našem sortimentu naleznete ty nejkvalitnější kameny, jako je rula ve všech dostupných barvách, štípaný mramor, vápenec, pískovec, metakvarcit, kvarcit indický, břidlice či ostatní dekorativní kameny.

Kvalitní kámen pro kamenické práce - Metakvarcit

Kvalitní kámen – Metakvarcit

Kamenické práce - Kvarcit indický

Kamenictví – Kvarcit indický

Práce s kamenem

Práce s kamenem je velice důležitá. Jednotlivé druhy kamenů mají své specifické vlastnosti. Při výběru kamene je hlavní jeho celistvost, tedy že nemá žádné trhliny. Nabízíme Vám kvalitní druhy kamene pro Vaši stavbu.