Kameny na obklad, kamenné obklady, kamenný obklad, obkladové kameny

Kameny na obklad se prodávají v různých odstínech. Vždy záleží na tom, jaký účel má kamenný obklad splnit a do jakého prostředí je určen. Dnes je v nabídce lámaný a štípaný kámen. Velice estetickou variantou je přírodní štípaný kámen. Přírodní kámen je sice náročnější na realizaci, než různé prefabrikované betonové napodobeniny, ale jeho přírodní kouzlo a originalita je nesporná.

Obkladové kameny

Přírodní kámen je z různých materiálů. Jako druh kamene se používá: rula žlutá, pískovec hnědožlutý, kvarcit zlatý, hnědý, šedý též zvaný metalic a podobně. Rula má na obklad mnoho variant jako Rula jednostranný řez, formátovaná na rozměr či nepravidelně štípaná rula. Rula je pevná téměř jako žula a mramor a tím zaručuje dlouhá léta bez mechanického poškození. Výhodou ruly je to, že z ní nejde prach ani špína, proto kamenný obklad z ruly vypadá v místnosti velice přirozeně a čistě. Typickým obkladovým kamenem do mokrého prostředí je břidlice zelená. Hojně se využívá v aquaparcích, saunách, wellness a je k vidění v restauracích a samozřejmě také v exteriéru a interiéru některých domácností.

Rula jednostranný řez

Rula jednostranný řez

Obklady z kvarcitu

Obklady z kvarcitu

Pokud přemýšlíte, že použijete obkladové kameny a jde Vám především o exotický vzhled, zvolte kamenný obklad z kvarcitu indického, žlutého, zlatého nebo stříbrného. Využít kvarcit můžete v interiéru i exteriéru. Kamenné obklady z kvarcitu a pískovce působí velmi teplým a přírodním dojmem.

Veškeré druhy kamenů, které se využívají k obkladům, Vám nabízíme v našem obchodě.