Kámen v interiéru, kámen v exteriéru

Kámen v interiéru je vhodný pro každého, kdo si chce moderně a útulně zařídit svůj byt či dům. Kámen vypadá velice stylově a je odolný vůči různým vlivům. Navíc má přírodní kámen barevnou různorodost, proto působí velmi příjemně. Kámen v interiéru se používá nejen na dlažby, ale také na krby či jako obklady. Na obklady nebo krby je velice vhodná rula žlutá, kterou Vám můžeme nabídnout. Jako další materiál, který se hodí na obklady, je pískovec, kvarcit hnědý, zlatý či stříbrný. Elegantně pak vypadá i břidlice zelená či vápenec.

Všechny tyto druhy kamene naleznete v naší nabídce.

Obkladový kámen - kvarcit hnědý, zlatý či stříbrný

Obkladový kámen – kvarcit hnědý, zlatý či stříbrný

Kamenné obklady z břidlice zelené

Kamenné obklady z břidlice zelené

Kámen v exteriéru

Kámen v exteriéru se využívá zejména na příjezdové cesty, chodníčky, terasy či kamenné chodníky a velice dobře působí i jako obklad či přizdívka venkovních fasád domů, či jen soklů. Kámen, který se používá při stavbě cest, je vysoce odolný a má dlouhou životnost. Jako druh kamene je nejčastěji využívána rula, kterou najdeme např. u příjezdových cest či vstupů. Velmi oblíbené jsou rula žlutá a rula šedá, popř. modrá které se využívají na chodníčky a okolo bazénů. Z dalších materiálů je oblíbený např. pískovec hnědožlutý, kvarcit indický či štípaný mramor. Pro vnější obklady je vhodný také metakvarcit, který má na sobě nádherné otisky prehistorických rostlin a živočichů.

Veškerý materiál včetně metakvarcitu Vám můžeme nabídnout. Navíc pokud si nevíte se stavbou rady, rádi Vám uděláme projekt a samotnou realizaci projektu.