Gabiony, stavba gabionů

V dnešní době existují moderní kamenné zdi, které se u nás staví. Jednou z takových jsou gabiony. Gabion je vlastně zeď, která je vyplněna právě různými materiály. Pro tvorbu se používá kovová konstrukce, do které se vkládají kameny. Gabion je mimo jiné velmi praktický a jeho vzhled je velmi estetický. Výhodou Gabionů je to, že je lze postavit v jakémkoliv ročním období a realizace je časově méně náročná. Taková zeď se nemusí ani moc udržovat. Navíc se dnes tento druh zdi velice hezkým dekorativním prvkem v exteriéru.

Gabiony z pískovce

Gabiony z pískovce

Gabiony z vápence

Gabiony z vápence

Stavba gabionů

Materiál, který se používá pro stavbu gabionů, je kámen. Na různé zdi lze použít různý materiál. Pro zdi, kde se nevyžaduje přílišný estetický vzhled můžeme použít drcené kamenivo. Pokud se chystáte spíše na dekorativní stěnu, je lepší vybrat štípaný stavební kámen. V naší nabídce naleznete na tyto učely Rula zdící, pískovce na zdění, popřípadě žulové stavební díly.

Stavba gabionů je proti klasické vyzděné zídce poměrně rychlejší, ale je potřeba počítat také náklady na nerezové sítě a dopravu kamene. Rádi pro Vás zajistíme materiál, projekt i následnou realizaci.