Bulharský kámen, kameny z Bulharska

Jak již název napovídá, tento kámen se těží v Bulharsku a částečně v Řecku. Druh kamene, který se zde těží, je rula. Rula jako hornina vyniká svou velice dlouhou životností a krásou. Tento kámen se využívá jak v interiéru, tak v exteriéru. V interiéru se tento kámen používá na zeď, na podlahy, jako kamenná dlažba, nebo třeba jako obklady na krby. Rula má totiž velice dekorativní vzhled.

Bulharský kámen se dá využít i v exteriéru. Zde najde využití v podobě kamenných chodníků, obkladů, cestiček či kamenných šlapáků na zahradu. Dále lze využít kámen i na postavení krbu, dlažby okolo bazénu či vjezdu do garáže. Kamenné obklady z ruly jsou k vidění i v lázních, hotelech či aquaparcích.

Gneis žlutý

Gneis žlutý

Gneis šedý

Gneis šedý

Výhodou bulharské ruly je její izolace. Stěny z tohoto kamene snižují ztrátu teploty, a tudíž snižují náklady na vytápění a také na chlazení, jelikož v létě je v takové místnosti příjemný chládek. Rula je velice tvrdá a opravdu pevná.

Kameny z Bulharska

Kameny z Bulharska naleznete v naší nabídce. Gneis neboli rula je dostupná v různých odstínech – gneis modrý, gneis žlutý a gneis šedý. Nabízíme Vám vytvoření projektu na přání, následné dodání materiálu a nakonec samotnou realizaci.